15 octombrie 2013

Cu cine jucam la baraj?

Uite ca am ajuns si la baraj. Ar trebui sa facem plecaciuni in fata olandezilor care au reusit sa invinga Turcia. Asta fara nici un efort. Olanda este una din favoritele la castigarea campionatului mondial, zic eu. Cat despre echipa noastra nationala, mult noroc. Si lui Piturca la barbut ca in seara asta i-au iesit calculele fara sa miste un deget. Practic, echipa noastra a avut un penalty si un gol norocos. Atat! Ori la baraj nu vom mai avea noroc si nici pe Olanda care sa ne salveze. Care sunt echipele calificate la baraj:
  • Croatia
  • Suedia
  • Romania
  • Islanda
  • Portugalia
  • Grecia
  • Ucraina
  • Franta
Noi putem pica doar cu una din echipele ce sunt desemnate capi de serie, adica cele in verde. Cele mai accesibile par Grecia si Ucraina dar nu trebuie subestimate. Iar daca picam cu Croatia sau Portugalia e vai de noi.

Un comentariu:

Pentru a comenta puteti alege optiunea: Nume/AdresaURL